همه می‌دانیم که نروژی‌ ها علاقه زیادی به خودروهای الکتریکی دارند و بنابراین فروش هزارمین دستگاه از پورشه تایکان در این کشور جای سورپرایز چندانی ندارد.

پورشه تایکان

پورشه با آغاز این ماه جاری به چنین رکوردی دست یافته است. این رکورد برای شرکتی همچون پورشه احساس‌ برانگیز است زیرا فروش سالانه آن در نروژ تنها در حد چند صد دستگاه بوده است.

کلید پورشه تایکان

البته عرضه پورشه تایکان تمام الکتریکی بازی را تغییر داد و منجر به این شد که فروش این برند آلمانی در نروژ نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ دو برابر شود.

بررسی نروژی ها

توماس رود به عنوان یک مشتری نروژی‌ با برند پورشه غریبه نیست و قبلاً ۵ محصول از این خودروساز را خریداری کرده است. او می‌گوید تایکان هم طبق انتظارش همان تجربه و ویژگی‌های سواری پورشه‌ های قبلی‌اش را خواهد داشت.

پورشه تایکان در خیابان نروژ

رود می‌گوید:

من شنیدم که تایکان عملکرد خوبی دارد و بنابراین به دنبال راندن آن در جاده‌های کوهستانی بودم.

در نظر داشته باشید که او تایکان را فقط به خاطر پرفورمنسش انتخاب نکرده است. این مشتری وفادار نروژی‌ پورشه در ادامه می‌گوید:

تمرکز من روی راندن با حداکثر سرعت در پیست نبود زیرا من بیشتر مرد سفر هستم. لذت رانندگی روزانه هم برای من مهم است. به همین خاطر از نظر خودرویی برای طرفداران لذت رانندگی تایکان را محصول مناسبی یافتم.

از سال ۲۰۱۷ تاکنون سهم خودروهای الکتریکی در بازار نروژ بیش از ۲ برابر شده و امروز به حدود ۵۰ درصد رسیده است. طبیعتاً پورشه هم پتانسیل‌های زیادی را برای کسب سود در این بازار می‌بیند.

فرمان پورشه تایکان

باربارا فرانکل معاون بخش اروپای پورشه می‌گوید:

دولت نروژ با سیستم مالیاتی‌ای که مشتریان را به انتخاب خودروهای الکتریکی شده تشویق می‌کند از حمل‌ونقل الکتریکی حمایت کرده است. آن‌ها همچنین زیرساخت شارژ قوی و دیگر اقدامات را نیز اتخاذ کرده‌اند. تمامی این موارد منجر به این شده بازار خودروی نروژ به سمت ترافیکی بدون آلایندگی حرکت کند. ما می‌خواهیم بخشی از این بازار بوده و خودروهای اسپورت الکتریکی شده را عرضه کنیم.

پورشه تایکان در نروژ

تبلیغات

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp