زمان زیادی تا عرضه خانواده آیفون 12 باقی نمانده و طبیعتا اخبار و شایعات زیادی از آن به گوش می‌رسد. این بار تراشه آیفون 12 موضوع شایعات است. در ادامه با جزئیات تراشه A14 استفاده شده در آیفون 12 همراه ما باشید.

آیفون 12

این خبر بر اساس گزارش مالی جدید TSMC به دست آمده است. به گزارش PhoneArena، کمپانی تایوانی TSMC تأیید کرده که تراشه‌های 5 نانو متری به زودی راه خود را به گوشی‌های هوشمند باز خواهند کرد. به گفته سران TSMC، عرضه تراشه‌ های 5 نانومتری می‌توانند وضعیت سوددهی این شرکت را در فصل پاییز پیش رو بهبود ببخشند.

تراشه آیفون 12

این گزارش به طور غیر مستقیم و البته تقریباً‌ واضح،‌ می‌تواند به استفاده از پردازنده 5 نانومتری در آن اشاره داشته باشد. اتفاقی که می‌تواند یک برگ برنده بزرگ برای اپل باشد. در حال حاضر کوالکام تراشه اسنپدراگون 865 پلاس را با فرکانس بالاتر از 3 گیگاهرتز تولید کرده،‌ اما این تراشه بر پایه معماری 7 نانومتری ساخته شده است. TSMC معتقد است با به‌کارگیری فرآیند 5 نانومتری، سرعت عملکرد نسبت به تراشه‌های 7 نانومتری، 15 درصد افزایش و مصرف انرژی نیز 30 درصد کاهش یافته است. این مشخصاتی که TSMC به آن‌ها اشاره می‌کند به احتمال زیاد مربوط به پردازنده A14 تولید شده برای سری آیفون 12 هستند و اپل بار دیگر می‌تواند لقب قدرتمندترین پردازنده دنیای گوشی‌ها را به آیفون‌ های خود اختصاص دهد؛ برگ برنده‌ای که این شرکت هیچگاه به سادگی از کنار آن عبور نکرده و همواره در رویدادهای رونمایی آیفون آن را پررنگ جلوه داده است.

آیفون 12

اگر خبر استفاده از تراشه 5 نانومتری A14 در آیفون 12 صحت داشته باشد، در این صورت اپل فرصت بسیار خوبی برای جولان دادن در زمینه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خواهد داشت که همواره برای این شرکت مهم بوده‌اند. به علاوه، استفاده از چنین پردازنده‌ ای می‌تواند به معنی بهبودهای بیشتر در بخش دوربین آیفون 12 باشد.

تراشه آیفون 12

تبلیغات

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp