امروز در پی معرفی پورشه کاین E-Hybrid که با بروزرسانی های سرعت بیشتر و با قدرت بیشتر میتوانید یکی از نسخه های بروز شده را در مجله بیت معرفی می کنیم

پورشه سال پیش اقدام به معرفی محصولات E-Hybrid خود کرد و حالا اقدام به بهبود آن‌ ها با استفاده از باتری بزرگ‌ تر کرده است.

پورشه E-Hybrid

بجای باتری ۱۴.۱ کیلووات ساعتی قبلی هم‌ اکنون باتری جدید ولتاژ بالای ۱۷.۹ کیلووات ساعتی نصب شده که باعث می‌شود شعاع حرکتی خودرو در حالت الکتریکی تا ۳۰ درصد افزایش یابد.

پورشه E-Hybrid

به‌ طور مثال کاین E-Hybrid هم‌اکنون برد الکتریکی ۴۸ کیلومتری داشته و مصرف سوخت متوسط آن نیز ۲.۴ لیتر در هر صد کیلومتر است. مدل کاین E-Hybrid کوپه نیز مصرف سوخت ۲.۵ لیتری دارد؛ اما مدل قوی‌ تر توربو S E-Hybrid از برد الکتریکی ۴۲ کیلومتری برخوردار بوده و مصرف سوخت متوسط آن نیز ۳.۲ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده است. برد و مصرف سوخت نسخه کوپه توربو S نیز با برادر استاندارد خود برابر است.

پورشه E-Hybrid

قوای محرکه E-Hybrid تغییری نداشته و ترکیبی از پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توربو با واحدی الکتریکی است که قدرت ترکیبی ۴۶۲ اسب بخاری تولید می‌کنند. مدل‌های توربو S E-Hybrid هم از پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو برخوردار بوده و همگام با واحد الکتریکی قدرت ۶۸۰ اسبی دارند.

پورشه E-Hybrid

علاوه بر باتری بزرگ‌ تر پورشه حالت‌ های رانندگی پکیج اسپورت کرونو استاندارد را بهینه کرده است. پیشرانه درون‌ سوز این مدل‌ ها باتری را به طرز دیگری شارژ می‌کند و حالت شارژ هدف برای باتری از ۱۰۰ به ۸۰ درصد کاهش یافته که این امر باعث می‌شود قدرت کامل در هر زمانی در دسترس باشد و قوای محرکه هیبریدی راندمان بالاتری را ارائه کند. همچنین در حالت‌ های رانندگی اسپورت و اسپورت پلاس باتری به کمترین میزان ممکن شارژ می‌شود تا تجربه رانندگی درگیر کننده تری ایجاد شود.

تبلیغات

دیدگاه ها

2 پاسخ

Average
5 Based On 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp