پورشه چند ماه پیش نسخهٔ فیس‌ لیفت شدهٔ پانامرا را رونمایی کرد و حالا پرچم‌ دار خانوادهٔ این ماشین را هم معرفی کرده است. این مدل، پانامرا توربو S E-Hybrid مدل ۲۰۲۱ است که نه‌ تنها قوی‌ ترین عضو خانوادهٔ پانامرا است بلکه دومین محصول قدرتمند پورشه هم محسوب می‌شود. قوای محرکهٔ پلاگین‌ هیبریدی این سوپرسدان آلمانی مثل گذشته از یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو به همراه یک موتور الکتریکی با ۱۳۶ اسب بخار قدرت تشکیل شده است اما موتور بنزینی حالا قوی‌تر شده و ۵۷۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

پورشه پانامرا توربو S هیبریدی جدید

علاوه بر این، در پورشه پانامرا توربو باطری‌ها هم بزرگ‌ تر شده و حالا ۱۷.۹ کیلووات ساعتی هستند. به لطف این ارتقاها، مجموع خروجی قوای محرکهٔ پانامرا توربو S هیبریدی به ۷۰۰ اسب بخار قدرت و ۸۷۰ نیوتن متر گشتاور رسیده است. به لطف این نیرو، هردو نسخهٔ سدان و اسپرت توریسمو ظرف ۳ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌ کنند و حداکثر سرعت آن‌ ها هم به ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت می‌ رسد.

پورشه پانامرا توربو S هیبریدی جدید

اما علاوه بر این توربو S هیبریدی قدرتمند، یک نسخهٔ پلاگین‌ هیبریدی دیگر بنام پانامرا ۴ E-Hybrid هم به خانوادهٔ ماشین های پورشه اضافه شده که پایین‌تر از پانامرا ۴S E-Hybrid قرار می‌گیرد. این مدل به یک پیشرانهٔ V6 توئین توربو و یک موتور الکتریکی مجهز است که درون گیربکس هشت سرعتهٔ دوکلاچه ادغام شده است. این ترکیب مجموعاً ۴۶۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و خودرو را ظرف ۴.۲ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رساند. حداکثر سرعت پانامرا ۴ E-Hybrid هم ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

پورشه پانامرا توربو S هیبریدی جدید
پورشه پانامرا توربو S هیبریدی جدید

اما علاوه بر این مدل‌ های پلاگین‌ هیبریدی ، پورشه نسخۀ دیگری از سدان خود یعنی پانامرا ۴S مدل ۲۰۲۱ را هم معرفی کرده است. این مدل از یک پیشرانهٔ ۲.۹ لیتری V6 توئین توربو استفاده می‌کند که ۴۵۰ اسب بخار قدرت دارد. پانامرا ۴S جدید درصورتی‌ که به پکیج سفارشی Sport Chrono مجهز باشد، ظرف ۳.۹ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و به حداکثر سرعت ۲۹۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند.

پورشه پانامرا توربو S هیبریدی جدید

طبق اعلام پورشه، پانامرا توربو S E-Hybrid می‌تواند تا ۵۰ کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی طی کند درحالی‌که این عدد در مدل ۴ E-Hybrid برابر با ۵۶ کیلومتر است. هردو مدل هم‌ اکنون در آلمان قابل سفارش هستند و در ماه سپتامبر به نمایندگی‌های فروش می‌رسند. این پانامراهای هیبریدی در ایالات‌متحده اما از اوایل سال آینده قابل خریداری خواهند بود و تا پیش از بهار ۲۰۲۱ راهی نمایندگی‌ های فروش نخواهند شد.

تبلیغات

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp