حدود چهار سال بعد از معرفی نسل سوم لندروور دیسکاوری، سازندهٔ بریتانیایی برای مدل ۲۰۲۱ این اس‌یووی لوکس را فیس‌لیفت و به‌روزرسانی کرده است.

دیسکاوری مدل ۲۰۲۱ از همان فرمول فیس‌لیفت دیگر محصولات جگوار-لندروور پیروی می‌کند که شامل اصلاحات جزئی در طراحی، ارائهٔ تکنولوژی‌های بیشتر و تجهیز به جدیدترین و کم‌مصرف‌ترین پیشرانه‌ها می‌شود.

به همین دلیل، تغییرات بیرونی خودرو بسیار جزئی بوده و صرفاً به گرافیک جدید چراغ‌های LED جلو و عقب، سپرهای جدید و اضافه شدن تیپ جدید R-Dynamic با مجموعه‌ای از قطعات منحصربه‌فرد محدود می‌شود.

لندروور دیسکاوری

بدنه داخلی Land Rover

مهم‌ترین به‌روزرسانی کابین دیسکاوری مدل ۲۰۲۱ تجهیز به یک نمایشگر بزرگ‌تر ۱۱.۴ اینچی است که جدیدترین نسخه از سیستم اطلاعاتی-سرگرمی Pivi Pro را ارائه می‌کند.

به گفتهٔ لندروور، این سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جدید لندروور دیسکاوری به لطف ویژگی‌هایی مثل باطری پشتیبان داخلی که زمان راه‌اندازی را کوتاه‌تر می‌کند، پاسخگویی بسیار بهتری نسبت به نمونهٔ قبلی دارد.

این سیستم همچنین از قابلیت به‌روزرسانی از راه دور و همین‌طور اپل کارپلی و اندروید اتو برخوردار بوده و می‌تواند با صفحه آمپر دیجیتالی ۱۲.۳ اینچی همراه شود.

ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های داخلی دیسکاوری مدل ۲۰۲۱ نیز می‌توان به سیستم یونیزاسیون هوای کابین، شارژر بی‌سیم و غربیلک فرمان جدید و انتخاب‌گر دندهٔ جدید اشاره کرد.

Interior design

انواع گشتاورهای لندروور دیسکاوری

دیسکاوری جدید در اروپا با مجموعه‌ای از جدیدترین پیشرانه‌های هیبریدی خفیف ۴۸ ولت لندروور عرضه خواهد شد که شامل نمونه‌های ۳ لیتری شش سیلندر خطی بنزینی و دیزلی می‌شود.

موتور دیزلی در دو نسخهٔ D250 و D350 به ترتیب با ۲۵۰ اسب بخار قدرت و ۵۷۰ نیوتن متر گشتاور و ۳۰۰ اسب بخار قدرت و ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور ارائه می‌شود درحالی‌که موتور بنزینی با ۳۶۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور، متعلق به مدل P360 خواهد بود.

دیسکاوری در آمریکای شمالی اما فقط با دو موتور بنزینی عرضه می‌شود که یکی همان ۳ لیتری شش سیلندر خطی در مدل P360 و دیگری یک نمونهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربو با ۳۰۰ اسب بخار قدرت در مدل P300 خواهد بود.

لندروور دیسکاوری

همهٔ دیسکاوری‌های شش سیلندر در اروپا به‌صورت استاندارد به سیستم تعلیق بادی مجهز هستند و کمک‌فنرهای تطبیقی هم برای همهٔ تیپ‌ها و نسخه‌ها قابل سفارش است. این شاسی‌بلند بریتانیایی همچنین از سیستم Terrain Response 2 لندروور هم برخوردار است. قیمت لندروور دیسکاوری مدل ۲۰۲۱ در بریتانیا از ۵۳,۶۵۵ پوند و در ایالات‌متحده از ۵۳,۹۰۰ دلار آغاز می‌شود.

منابع

تبلیغات

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp