همه گیری ویروس کرونا با بلوغ فن آوری های تلفن همراه که فاصله اجتماعی مورد نیاز ویروس را امکان پذیر کرده است ، در بخش کوچکی کاهش یافته است. گرچه این وسایل اینترنت اشیا است که برای درک دمای بدن (شاخص کلیدی آن عفونت است ) استفاده می شود ، و یا ادامه استفاده از فناوری ارتباطات نسل بعدی 5G که باعث ایجاد تأخیر کمتر و ارتباطات پرسرعت برای ارتباطات ویدئویی می شود.

ویروس کرونا

بسیاری از آنها به فناوری اشاره دارند كه جدا از واكسن ، یكی از روشهای كلیدی خروج از بیماری های همه گیر است. با استفاده از قابلیت بلوتوث تلفن های همراه ، برای ردیابی همجواری و ارائه اعلان به افرادی که مدت زمان زیادی را در نزدیکی شخصی گذرانده اند ، بعدها با استفاده از قابلیت های بلوتوث تلفن های همراه ، رویکرد غیرمتمرکز اپل و گوگل را در پیش گرفتید. از آنجایی که همه گیری اهمیت فناوری های تلفن همراه را تکرار می کند ، لازم است مسیری را که این فناوری ها از طریق ویروس کرونا به بعد می گیرند ، را در نظر بگیریم.

فناوری 5G

5G برای مدتی در باطن جامعه ثابت مانده است – حداقل از زمان اعلام اولین گوشی هوشمند مجهز به 5G توسط سامسونگ در اوایل سال 2019. اخبار اخیر حاکی از آن است که مجموعه ای از آیفون های 5G از اپل جریان اصلی ظهور این فناوری را به ارمغان آورده است ، یک قدم نزدیک تر است ، اما حتی در حال حاضر مصرف کنندگان همچنان تردید دارند. مطالعه اخیر برای شرکت شبیه سازی Ansys ، نگرش مشتری نسبت به 5G را روشن کرده است ، با یافته های کلیدی که شامل این واقعیت است که فقط 13٪ از مصرف کنندگان کشور انگلیس دارای یک دستگاه مجهز به 5G هستند. در همین حال ، 47٪ گفتند که مزایای 5G بیش از حد افزایش می یابد و 37٪ گفتند که بسیار گران است. با وجود این خبرها ، اتصال سریعتر فعال شده توسط 5G جذاب ترین ویژگی 5G برای 58٪ از مصرف کنندگان بوده است.

نسل های مختلف فناوری اینترنت از 3G تا 5G

کریس نیول ، مدیر ارشد بازرگانی ، ایندیگو تلکام ، توضیح داد: مانند همه روندهای تکنولوژی که منجر به کاهش ارزش می شود سبب به وجود اومدن این اصطلاح شده است: ” فناوری 5G که امروزه عرضه می شود (معروف به” NSA – حالت غیر مستقل) ” در واقع فقط یک ارتقا به رابط رادیویی در شبکه 4G موجود است. مزایای واقعی تنها زمانی تحقق می یابد که ما به حالت واقعی “SA – تنخا ماندن” با یک هسته 5G جدید برویم و آن را به زیرساخت بسیار گسترده “متراکم” سایت سلول متصل کنیم. ” اجرای SA به دلیل خراب شدن فرکانس های رادیویی 5G در فواصل کوتاه به عنوان یک معامله با سرعت زیاد ، زیرساخت های بیشتری را می طلبد. “درستی SA مستلزم استقرار هزاران ایستگاه پایه جمع و جور جدید در ساختمان ها ، لامپ ها ، پشت بام ها است – در واقع ، تقریباً در هرجایی که به سیگنال با عملکرد بالا احتیاج داریم. همچنین نیاز به اتصال آنها از طریق فیبر نوری به “مرکز لبه های اطلاعات” جمع و جور جدید است ، جایی که (پردازنده های)هوشمند برای پردازش سیگنال ها در آن قرار دارند. “

این تلاش برای حذف رهبر هوآوی در بازار فناوری 5G کار را برای بسیاری از کشورها دشوارتر شده است ، به دلیل نگرانی ها در مورد نزدیکی هوآوی به حزب حاکم چین که امنیت ملی را به خطر می اندازد ، سوئد یکی از کوچکترین نمونه هاست. قبل از آن ، انگلستان ، که در ابتدا تصمیم گرفت هواوی را به عناصر غیر “اصلی” شبکه 5G خود اجازه دهد ، و آن را موظف کرد که حداکثر تا سال 2027 تمام فن آوری هواوی حذف شود.

نسل های مختلف فناوری اینترنت از 1G تا 5G

این امر باعث شده تا شرکت های غربی به سرعت توانایی های زیرساخت 5G خود را ایجاد کنند تا این خلا را پر کنند. به عنوان مثال نوکیا و اریکسون توسط شرکت مخابراتی فرانسوی (Orange) برای تولید تجهیزات شبکه 5G خود در فرانسه انتخاب شدند. و در ماه جولای ، اریکسون اولین ایستگاه پایه 5G ساخت ایالات متحده را به غول مخابراتی Verizon تحویل داد.

اینترنت اشیا

بحث در مورد 5G بدون ذکر فناوری IoT ، با تغذیه هر دو با یکدیگر دشوار است. همانطور که تاخیر کم و سرعت بالاتر 5G تکثیر می شود ، دستگاه های اینترنت اشیا که از هواپیماهای بدون سرنشین گرفته تا تجهیزات پزشکی و سیستم های خانه های هوشمند از این فناوری استفاده می کنند تا بیش از گذشته مورد استفاده قرارگیرد.

اینترنت اشیا

با این حال ، دنیا به طور فزاینده ای درحال ارتباط است ، درها را برای اشکال جدید تهدیدهای امنیت سایبری ، خصوصاً در مورد اینترنت اشیا ، باز می گذارد. گزارش جدید تهدیدات جاسوسی نوکیا نشان داد که 33٪ از دستگاه های آلوده ، بخشی از اینترنت هستند ، در حالی که این رقم در سال 2019 16٪ بود. باسکار گورتی ، رئیس نرم افزار و مدیر دیجیتال نوکیا ، گفت: “تغییرات گسترده ای که در اکوسیستم 5G ، با حرکت سریعتر به سمت 2021 ، در سراسر جهان از فناوری شبکه های 5G استفاده می کند ، فرصت های زیادی را برای بازیگران مخرب فراهم می کند تا از آسیب پذیری های ، دستگاه های اینترنت اشیا استفاده کنند. این گزارش نه تنها نیاز اساسی مصرف کنندگان و شرکت ها برای تقویت اقدامات محافظت از اینترنت را تقویت می کند ، بلکه تولیدکنندگان دستگاه های اینترنت اشیا نیز باید همین کار را انجام دهند. “

اینترنت اشیا

این عصر جدید فناوری به سطح هوشیاری جدیدی نیاز دارد ، همانطور که بوریس سیپوت ، مهندس ارشد امنیت در Synopsys ، توضیح می دهد: “ما اکنون در حال ورود به دوره جدیدی از فناوری هستیم ؛ این دوره 5G است که مجموعه دیگری از تهدیدات را به همراه دارد. دنیای اینترنت اشیا نشان می دهد که ما هنوز تا رسیدن به این هدف فاصله داریم. مانیتورهای شکسته کودک ، دوربین های ویدئویی ، استخراج ارز رمزنگاری شده … همه این موارد اخیر اتفاقاتی است که با آنها روبرو شده ایم و ادامه می دهیم. “

اینترنت اشیا

با سرعت بخشیدن به گسترش همه گیری ویروس کرونا در فناوری های تلفن همراه ، مشکلات باقی مانده همه حول امنیت است ، چه ملی و چه شخصی. صرف نظر از این که 5G ، اینترنت اشیا و سایر فناوری های تلفن همراه نیروی اساسی در ایجاد جهان پس از همه گیری خواهند بود؟

تبلیغات

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp